O mne

Volám sa Tomáš Mokriš, narodil som sa v r. 1978. Som inžinier geodézie a kartografie, bakalár informatiky, certifikovaný inštruktor nordic walking a certifikovaný tréner fitness. Ako geodet som pôsobil 12 rokov na stavbách na Slovensku aj v zahraničí. Necelé 2 roky som pracoval ako informatik. Som priaznivec zdravého životného štýlu a veľmi ma zaujímajú veci súvisiace so zdravou stravou a s cvičením. Vo veku 38 rokov som sa rozhodol venovať svojej celoživotnej vášni a vstúpil som do sveta fitness.


Od detstva mám rád pohyb a šport. Vynikal som hlavne v atletike a gymnastike. Počas základnej školy som hrával futbal, v puberte mi učarovali činky. Ako 19-ročný som sa pri tréningu zranil a odvtedy som začal mať problémy s chrbtom. Stav sa časom stabilizoval, nebolo to na 100%, ale mohol som fungovať. Výrazné zhoršenie nastalo, keď som začal pracovať ako informatik. Denne som sedával 8 až 10 hodín, najčastejšie v úľavovej pozícii v poloľahu. Magnetická rezonancia odhalila hernie medzistavcových platničiek, spondylartrózu a osteochondrózu v driekovej oblasti medzi stavcami L5 a S1 a L4 a L5. Absolvoval som rehabilitáciu, ktorá však nemala dlhotrvajúci efekt. Musel som si pomôcť sám. Začal som študovať dostupné informácie, vyskúšal som snáď všetky druhy cvičení pre zdravý chrbát.


Potom, ako som porozumel problematike a začal nadobudnuté vedomosti uplatňovať, sa stav môjho chrbta výrazne zlepšil. Pomerne časté „seknutia“ v krížoch sa stratili, rovnako ako každodenné ranné stuhnutie. Bolestivé pohyby sa stali bezbolestnými. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. Vďaka svojím problémom teraz viem ako spodný chrbát dostať opäť do formy. Samozrejme, poskytujem aj všetky ostatné služby ako bežný fitness tréner.


Prioritou pre mňa je Vaše zdravie, najlepšou odmenou Váš pokrok.